Zagrepčani najbolji u finalu ovogodišnje Erste Plave lige!

Erste_Finale -01

Pobjedom osmoškolaca zagrebačke regije završila je ovogodišnja Erste Plava liga, atletsko natjecanja u kojem je ove godine sudjelovalo 3292 učenica i učenika hrvatskih škola.

Nakon kvalifikacija u Makarskoj, Zagrebu, Zadru, Osijeku, Puli i Rijeci 400 najboljih izborilo je nastup na finalu u Zagrebu, u uvodu 68. Hanžekovićevog memorijala.

Zagrepčani su u finalu ostvarili čak 13 pobjeda i s 599 bodova pobijedili ispred Osječana (501) i Riječana (475) koji su imali po osam prvih mjesta.

Erste Plava liga jedinstvena je dječja atletska liga učenica i učenika od 3. do 6. razreda hrvatskih osnovnih škola, koju već šestu godinu zaredom organizira atletski klub Pro Sport u suradnji s Erste&Steiermärkische Bank d.d. i Erste Plavim mirovinskim fondovima. Do sada je u Ligi sudjelovalo 22.571 učenica i učenika.